נעים להכיר

אני נועה.

אני כותבת, עורכת ומלווה תהליכי כתיבה ויצירה.  אני מלווה נשים בתהליך המורכב אך המ-ד-ה-י-ם בו הן חוזרות לשרבט רעיונות, לפתח אותם על הדף וליצור משהו חדש, למגרה, לעסק או בתוך מעגלי ההשפעה שלהן בעולם. אני מסייעת להן להתבונן ולהבין דרך הכתיבה את מעגלי חייהן.

כתיבה עבורי היא דרך חיים, היא מקור לתשובות, לרעיונות, ללמידה על עצמי ועם עצמי ולהתפתחות גדולה

זה תמיד מתחיל בסיפור.

 

בגיל 12 קיבלתי מאמא שלי ספר עב כרס, "נשים קטנות" – מאת לואיזה מיי אלקוט – כך נכתב על הכריכה האדומה. התיישבתי על כורסת העץ עם הריפוד הפרחוני, פתחתי אותו בחשש והתחלתי לקרוא.

הייתי כל כך גאה בעצמי כשסיימתי את 600 עמודי הספר. הנחתי אותו בצד, אבל הבנתי שיש פה משהו קצת יותר עמוק – יש פה התאהבות.

מג', ג'ו, מרי ואיימי הפכו להיות חלק מהחיים שלי. את עבודת הנושא האישי עשיתי על מלחמת האזרחים בארצות הברית ותקופת העבדות. 

אחרי המחקר הזה המשכתי לקרוא ספרים ולחקור – את הקצב, הדמויות, הסגנון, הסיפור. בעיקר הסיפור. באיזשהו שלב, לא הרבה אחר כך, הוצאתי מחברת נקייה מהמגרה בשולחן הכתיבה והתחלתי לכתוב את היומן הראשון שלי.

הרגע הזה שבו נפתחה המחברת סימל את התחנה הראשונה מיני רבות, שבהן מילים יהפכו לשיעורי חיים ושיעורי חיים יהפכו למילים ואני אלמד ואוסיף לתיבת הכלים ואחכה להזדמנות המתאימה ליזום, להיות מישהי שעוסקת במילים ובדרך שבה הן יכולות, בקלות ובהפתעה, למקד, לכוון ולעזור לנו ליצור. 

בהמשך, גיליתי עד כמה אני אוהבת לחקור את עולמם של כותבים ויוצרים. בשעות השקט בספרייה בתיכון, לשם ברחתי ברגעי הברזה רבים משיעורי בית הספר שלא הצלחתי להתמיד בהם, חקרתי אוטוביוגרפיות, ספרי אמן, ספרי שירה אישיים ורומנים ה"מבוססים על סיפור אישי". 

בתחילת עשור העשרים שלי, כשארזתי את חפציי ובתוכם המחברות הרבות שאספתי מאז אותה מחברת ראשונה, הגעתי לתל אביב והתחלתי לחקור ללמוד על כתיבה. שאלתי שאלות – איך יוצרים שגרה יצירתית? מה זו התחושה הזו כשאני נעלמת לתוך המסך והמקלדת ושוכחת מהכל? למה כשאני קוראת את מה שכתבתי אני לא מאמינה שאני זו שיצרתי את התכנים האלו? ולמה אני יכולה לכתוב חשוף לעצמי אבל לא לשתף את המילים שלי? 

כך התחלתי לאמץ כלים, שיטות, גישות ועקרונות משלי, עד שאחותי בישרה לי: "נועה, יצרת לעצמך מקצוע משלך".

קוראים להחלטה לכתוב וליצור משהו חדש בכל מיני שמות.  מסע, דרך או חיפוש הייעוד. אני קוראת לזה משחק. אני מאמינה בתהליך שכולל שרבוט, התנסות, הקשבה לרעיון, פיתוח החושים ולמידה פנימית על עצמנו, בתוך עצמנו. 

בשנים האחרונות אני גרה ברמת הגולן עם האיש שאני אוהבת ובנותיי, אמה ומאיה. המסע שלנו לכאן – מתל אביב, דרך זכרון יעקב אל הגליל ומשם לנקודה המושלמת מעל הכנרת ומתחת לחרמון, השפיע על הכתיבה והיצירה שלי, העשייה היומיומית ועולם ההשראה שלי והפך אותם למדויקים יותר. ובעצם, פשוטים ומתבוננים יותר, מלאי השראה מהדברים הקטנים.

החיפוש אחר המקום שבו נרגיש בבית לא נגמר ברמה הדמוגרפית ועוד צפויות לנו תחנות חדשות, אבל את תחושת הבית והערך שלי מצאתי בין המילים. זה מה שאני מעבירה הלאה. 

הייתי עורכת תוכן באתרים רבים וכתבתי בעיתונים ומגזינים. שימשתי כעיתונאית ועורכת מדור תרבות ב-nrg מעריב וכמנהלת התוכן של שנקר. 

אני תלמידה תמידית ומאמינה שרעיון מוביל לרעיון, גישה מובילה למחקר גישה נוספת, דעה אחת עוזרת להכיר דעות אחרות. במהלך השנים רכשתי כלים מקצועיים במגוון תחומים משיקים למה שאני עושה. מלימודי כתיבה טיפולית וביבליותרפיה, סדנאות למנחי כתיבה בשיטת דרך האמן אצל ג’וליה קמרון ותוכניות לכותבים ולמנחי כתיבה בהנחיית הסופרת נטלי גולדברג. 

למדתי התמקדות, מיינדפולנס והנחיית מדיטציות מיינדפולנס, השתתפתי בשלושה מחזורים של B-school, תוכנית לימודי העסקים של מארי פורלאו ובתוכניות הכשרה נוספות שלה, הבנתי את ה"למה" שלי בקורס של סיימון סינק ובין 2020-2022 למדתי אצל ד"ר אריק מייזל וסיימתי את הסמכתי כמאמנת תהליכי כתיבה ויצירה. 

כיוצרת בעצמי, ביקשתי ואני עדיין מבקשת לחקור מדוע צפים בתוך תהליך היצירה סיפורים, זכרונות וחסמים מהעבר, שמונעים מאיתנו לגשת, לגעת בעדינות בחלומות ורעיונות ולהוציא אותם לאור. רציתי להאזין לקולות שנשמעים, להבין מאיפה הם באים ולחקור אותם. זאת כדי לאפשר לעצמי ביטוי כיוצרת כותבת, אך גם ללוות יוצרים ויוצרות, יזמות ויזמים ואנשי רעיונות בדרך ליצירה משלהם, לא משנה אם מדובר בספר, יצירה מוזיקלית או ויזואלית, קורס המבוסס על הגישה שלהם או סדנה מיוחדת במינה. 

רוב יומי מוקדש לליווי כותבות (וגם כותבים) אל תוך המשחק שבו הכתיבה הופכת לכלי. כלי למימוש מטרות וחלומות, ליצירת קול וביטוי אישי. אני מלווה נשים וגברים בדרך לשגרת כתיבה קבועה של תכנים, לפעמים כאלו שמשותפים עם העולם לפעמים נותרים במגרה.

אני מסייעת בתהליכי כתיבה של ספרים, הרצאות, סדנאות, קורסים ומוצרי ידע אחרים המבוססים על גישה ייחודית או סיפור אישי. 

אנחנו נוגעות בסיפור האישי, המקצועי ובגישת החיים, באופן מפוכח ומונחה, סוגרות בהם דרך הכתיבה מעגלים פתוחים ובוחנות את החסמים המונעים מהיצירה לקרות. אנחנו מחזקות, דרך כתיבה ותהליכים נוספים, את הדרך ליצירה עצמה וליציאה לאור. 

הניסיון שלי בעריכה ובכתיבה, מאפשר לי להיות שם גם במימד הפרקטי-המקצועי, ולסייע הלכה למעשה בעריכת תכנים והכוונה בתוך התוכן עצמו. 

הרצון להשפיע ולסייע לכמה שיותר אנשים לבטא את עצמם דרך הכתיבה ולאמץ את הכלי הנגיש, החשוף והפשוט הזה בתוך חייהם, כמנגנון להתפתחות אישית ומקצועית מתמדת, הוביל אותי להקים בשנת 2020 את המרחב לכתיבה. 

במרחב הנמצא כאן באתר ריכזתי כלי כתיבה מחזקים שנותנים את הבטחון להתחיל ליצור ולהביא לכדי ביטוי את הסיפור האישי והמקצועי ואת הרעיונות היצירתיים שנובעים ממנו. מקורסים ועזרים דיגיטליים לעבודה עצמאית, דרך תרגילים וסדנאות מוקלטות ועד למאמרים וסרטונים שמספקים הזדמנות לשרבט, להתנסות ובסוף גם לכתוב. 

כמה השראה הסיפור הזה שלנו, שאנחנו מניחות על הדף באופן קבוע, יכול לתת לעוד ועוד נשים ואנשים שיקראו אותנו. כמה כוח הוא נותן לנו, כשאנחנו רוצות לפתח רעיונות וליצור דברים חדשים שנוכל להעניק לעולם. 

 

תשחקי

בכל יום סשן כתיבה אחד, מוקלט, שעוזר לך להתחבר לכתיבה, לשרבט, לספר, ללדת רעיונות ולאמץ מחברת

תתמסרי

תהליכי כתיבה, מה זה בעצם אומר? לאיזה חלום בתוכך זה מתחבר? ואיך קורה החיבור בין הסיפור, למטרה, למילים וליצירה. 

תתפתחי

ספר או סדנה? תוכן שהוא את או קורס שמביא אותך עם כל מה שאת יכולה להעביר הלאה.  תכתבי. תתפתחי. תשפיעי. 

תכתבי

למגרה או לקהילה, לרשת או לחשק. דף לבן או מסמך פתוח. צרי מרחב, תיכנסי, תכתבי לעצמך ולעולם את מה שחשוב לך

בואי לכתוב איתי

הצטרפי לקהילת כותבות צומחות בה מדי יום תוכלי לקבל השראה לכתוב, תוכלי לשתף בטקסטים, להשמיע קולך ולהתחבר לנשים שהכתיבה היא עבורן כלי להתפתחות אישית ומקצועית

תפריט נגישות

Loading...