כותבות אודות ביחד

צעד שני - מוצאות את תחילת הסיפור

הנחיות כתובות - צעד שני

בחלק הזה אנחנו נכנסות פנימה ונוגעות בחלק הראשון של האודות – והוא בעצם החלק היצירתי, הסוחף והמעניין ביותר בו זהו חלק ה"למה" – החלק שבו אנחנו מספרות את הסיפור שלנו.

ה"למה" מסמל את הסיבות לכך שבחרנו לעשות את מה שאנחנו עושות ומסמן גם את הערך מאחורי העשייה שלנו. 

אז למה אתן עושות את מה שאתן עושות?

מאחורי השאלה הזו מסתתר הסיפור שיוביל את האודות שלנו, שיהיה זה שיתאר את החוויה האישית שלנו, שהובילה אותנו לעסוק במה שבחרנו לעשות בחיינו ויותר מכך, זה הסיפור שמתחבר לערכים שלנו, לערך המוסף של מה שאנחנו עושות בחיינו. 

 

כשאנחנו עוברות תהליך לחיפוש ה"למה" שלנו, אנחנו מתבקשות לחזור אחורה בזמן ולאתר את המקומות שבהם ראינו רמזים ראשונים ואחר כך מתקדמים ומתפתחים לבחירה שלנו לעסוק במה שאנחנו עושות.

 

לדוגמה – אצלי, כבר בגיל 4, אמא שלי זיהתה שאני מצליחה לקרוא ולא רק לקרוא אלא להישאב לתוך הסיפור ולהמציא לעצמי עלילות חדשות. העדפתי לקחת רשות לשנות את הסיפור מאשר ללכת עם הסופר או הסופרת. בגיל 7, בכיתה א', המורה שלי כתבה לאמא שלי ביומן שהיא תשמח אם אני לא אכתוב שירים קצרים ליד תרגילי החשבון בחוברת העבודה.

 

לא תמיד חייבים ללכת על סיפורי הילדות התמימים. לפעמים סיפור ה"למה" הוא דווקא בדרך שעברנו ברמה האישית. גילינו צורך, עברנו אתגר מסוים בחיים, נפגשנו עם התחום במקום מסוים יוצא דופן – מצאנו שהוא מספק אותנו וממלא בנו צורך.

 

כדי להתחיל לכתוב את האודות שלך, אני מבקשת ממך לחזור אחורה אל תחנות חייך ולמצוא שם רגעים שבהם התחברת אל התחום שלך – אצל חלק מאיתנו מה שאנחנו עושות קיבל "רמזים" כבר בגילאים מאד צעירים, אצל אחרות, מדובר בדרך, בשינוי, בטוויסט בעלילה.

 

אני מצרפת לך כאן לינק לאודות הפרטי שלי, שהחלק הראשון בו משמש דוגמה למה שאת מחפשת.

 

בהמשך השבוע, נעסוק בקבוצה בכתיבת הסיפור עצמו אבל אני מזמינה אותך כבר להתחיל ולספר אותו, קודם לעצמך ואחר כך – תוכלי לשתף בקבוצה אותי ואת המשתתפות האחרות.

בהצלחה!

נועה

שימי לב: בקבוצה מחכים לך פוסטים רלוונטיים לשיתוף בתהליך ולמידע נוסף בדרך לכתיבת האודות. הם מסודרים ביחידות לימוד (Units) ובעלי כותרת המתחברת לחלקי הקורס השונים, כדי לאפשר לך להתקדם בקצב שלך ולחזור אליהם מתי שתצטרכי. את מוזמנת להגיב עליהם בכל עת ואתייחס בשמחה. .

תפריט נגישות